Hybrid PA15B-DSP/HP
15″ Full range battery-powered speaker (High Powered)
Prix ​​habituel R5,195.00
Prix ​​de vente R5,195.00 Prix ​​habituel
Prix ​​unitaire
Taxe inclu.
From R 432.91 per month
  • 4× fortnightly payments of  R1,298.75   with Payflex
  • 12× monthly payments of   R432.91  with Mobicred
Flexible payments from R865.83
Pay over 2-6 interest-free instalments with Stitch BNPL
poser une question
Poser une question
* Champs obligatoires
Guide des tailles Partager
Delivery: Fast Shipping – Door to Door Standard Delivery
Collection: Free In Store Collection
Product ID Icon Product ID: 8599344775334
Hybrid PA15B-DSP/HP
Hybrid PA15B-DSP/HP
Prix ​​habituel R5,195.00
Prix ​​unitaire
Product description
Reviews
Shipping & Return
The Hybrid PA15B-DSP/HP is a best-in-class 2-way active PA speaker featuring a powerful 250+50W Class D amplifier and a robust enclosure for durability. It delivers deep, rich sound through a 15″ woofer and clear highs from a 1″ titanium diaphragm tweeter. Equipped with professional speaker and 1/4″ connectors, it offers excellent frequency response and consistent coverage. Advanced DSP allows users to save and recall custom EQ, delay, and input settings for flexible performance.
System type: 15″ Full range battery-powered speaker (High Powered)
Power: RMS 250w + 50w (With built in Limit), Bi-amp Class-D, DSP
woofer: 15″ 50 OZ 2.5″ VC 6Ω
Tweeter: 1 x 1″ Ti. Diap. driver
Sensitivity (SPL): 120dB
Sound cover range: 90° x 60°
Frequency range: 50Hz – 20kHz
Crossover: 1.5kHz
Input: 2 Combo XLR/6.35 Jack Mic/Line input; 3.5mm AUX/BT/TWS
Output: XLR
Bluetooth: Bluetooth 5.3
Stereo in /Bluetooth Control: Pair; Level
DSP and AD/DA: 28/56-bit float point; 24-bit AD/DA
DSP presets: Flat, Music, Bass, Sub
Power supply: 220-240VAC, 50Hz/60Hz
Battery type: 11.1V/8.8A Lithium battery
Battery play time (half volume): 5 -6 Hours
Charging time: 4 Hours
Fuse rating: T3.15A
Dimensions (H x W x D): 691 x 423.5 x 369.5mm